Rząd Indii przyznał delfinom osobowość

1

Rząd Indii przyznał delfinom status „osobowości nie-człowieczej”, stając się w ten sposób pierwszym krajem świata, który rozpoznał wyjątkową inteligencję oraz samoświadomość waleni (klasy morskich ssaków).

definy
Decyzja ta została wygłoszona przez Ministra Indii do spraw Środowiska i Lasów, tym samym uznając widowiska ze schwytanymi delfinami za nielegalne. Ministerstwo dodało, że delfiny „powinny posiadać odrębne, szczególne prawa.” [1]

Delfiny są niezwykle inteligentnymi ssakami o wysoce rozwiniętej strukturze społecznej. Najnowsze badania wykazały, że delfiny nawołują się po imieniu i są w stanie zapamiętać niepowtarzalne imiona-gwizdy starych „przyjaciół”, które usłyszały tylko jeden raz 20 lat wcześniej. [2]
Delfiny wybierają swoje niepowtarzalne imię – serię złożonych gwizdów – przed osiągnięciem wieku jednego roku. Od tego momentu, wszystkie pozostałe delfiny w ich społecznych grupach nawołują je właśnie po nim.

Delfiny używają komunikacji o wysokiej złożoności gramatycznej

Wcześniejsze badania wykazały, że delfiny posiadają podobną do ludzkiej świadomość i komunikują się ze sobą używając w tym celu złożonej gramatycznej struktury zdań. Tak, delfiny posiadają własny kompletny język, który można porównać do tego, który posiadają ludzie. [3] Główna różnica pomiędzy językiem delfinów i ludzi wynika z faktu, że młode delfiny nie są szczepione niszczącą tkanki mózgu rtęcią. W rezultacie dorosłe delfiny są w stanie mówić pełnymi, spójnymi zdaniami, podczas gdy ludzie posiadają niepełne zdolności poznawcze i nie są w stanie budować sensownych zdań (ich mózgi są dosłownie niszczone przez szczepionki, plomby z rtęci oraz toksyczne chemikalia w pożywieniu, lekarstwach i produktach higienicznych. Nadeszły czasy idiokracji!!!).

Naukowy dokument z 1999 roku opisujący komunikację delfinów [4] opisuje pewnego delfina o imieniu „Ake”:

(…) związek tematycznej roli w układzie zdania został silnie włączony w koncept gramatyki języka Ake’a, mocno sugerując jego wiedzę odnośnie liczby zespolonej. Ten zestaw odkryć podkreśla solidność zrozumienia nauczonego języka. (…) Test wymagał zrozumienia związków gramatycznych i składniowych pragmatycznych kwestii wynikających z połączenia pomiędzy tematyczną rolą, a pozycją składni.
Innymi słowy – Ake, pod względem gramatyki, jest mądrzejszy od wielu dorosłych ludzi. Dowodem tego jest fakt, że wiele istot ludzkich nie posiada więcej zdolności analizowania sensownych konceptów w swym języku i w zamian sprowadza się do niczego więcej jak „ofiary hipnozy”, która zakreśla pola w głosach przy urnach wyborczych oraz żyje na Cheetosach i Gatorade.

źródło: facebook/pralambaha, news.iskcon.org, dw.de
tłumaczenie Pralambaha

(349)

Share.

1 komentarz

  1. Pingback: Indie stwierdziły, że Rząd Indii przyznał delfinom osobowość | Mistyka Życia

Leave A Reply