Kaiążka: „Radość Jaźni” Swami B.V. Tripurari

0

Swami B.V. Tripurari „Radość Jaźni”
wydawnictwo Saragrahi Press, 2014 ISBN 978-83-931442-2-8
stron 44, oprawa twarda, szyta, okładka lakierowana
cena: 12,- zł

radość jaźni swami tripurari

Wstęp do wedanty oddania Śri Czajtanji, uważanego za awatarę Kryszny mistyka i reformatora religijnego średniowiecznych Indii. Pozostawił on po sobie jedynie osiem strof poezji (ŚriŚikszasztaka), a te kilka kropli nektaru jego zwolennicy i następcy przekształcili w ocean literatury poświęconej boskiej miłości.

Książka Radość Jaźni czerpie z ich twórczości i zawiera najbardziej podstawowe, lecz fundamentalne przesłanie filozoficzne wedanty gaudija. Omawia podstawowe zasady, praktykę oraz pojęcia wisznuizmu bengalskiego, w sposób przystępny dla Czytelnika nieobeznanego z tym nurtem religijno-filozoficznym. Zawiera słowniczek występujących w niej pojęć.

Jest niezbędnym vademecum dla wszystkich poszukiwaczy duchowości, tłumacząc w jaki sposób odnaleźć i rozwinąć potencjał radości będącej inherentną częścią naszej jaźni.

Fragment tekstu:

Radość czerpana z materialnych przedmiotów nigdy nie będzie trwać wiecznie. Dlaczego? Przedmioty te przemijają. Niczym piana na falach, przejawy materii, począwszy od naszych niewielkich ciał, a na gigantycznych układach słonecznych skończywszy, pojawiają się na pewien czas, aby na zawsze zniknąć.[…] My sami natomiast nie jesteśmy ulotnym doznaniemmaterialnej radości. Jesteśmy doznającymi. Jesteśmy świadomością i posiadamy świadomość, czyli moc doświadczania radości jaźni

Zamówienia prosimy kierować na adres:
navayauvana.dasa@gmail.com

(402)

Share.

Leave A Reply